Mieszanki Pastewne

MIESZANKA KOŚNA MLEKO EKO

Producent: Sowul & Sowul

Status: dostępny od zaraz
Dostępność: 119
395,00 PLN
Ilość

MIESZANKA KOŚNA MLEKO EKO

„TRWAŁOŚĆ PRZY MINIMALNEJ DAWCE NAWOZÓW”

DOSTĘPNA TYLKO NA WWW.SOWUL.EU

♦ RUTWICA WSCHODNIA 25%

♦ LUCERNA SIEWNA 10%

♦ LUCERNA MIESZAŃCOWA 5%

♦ KONICZYNA ŁĄKOWA 5%

♦ FESTULOLIUM 30%

♦ TYMOTKA ŁĄKOWA 15%

♦ KOSTRZEWA TRZCINOWA 10%

Patrząc na galopujące z dnia na dzień ceny nawozów azotowych, firma Sowul & Sowul stworzyła mieszankę, która wymaga minimalnych dawek nawozów azotowych. Jej wyróżnikiem jest zastosowanie w składzie RUTWICY WSCHODNIEJ (Galega orientalis Lam). Gatunku, który wywodzi się z dalekiego wschodu (Azerbejdżan/Dagestan). Naturalnie rośnie w tamtych regionach na wysokości od 300 do 1800 m.n.p. Wytrzymuje zimowe spadki temperatur do -25oC bez pokrywy śnieżnej. Rutwica wschodnia wykazuje wyjątkową trwałość nawet 7-10 lat w uprawie 3-4 kośnej. Charakteryzuje się wyjątkowo długim okresem wegetacji dzięki temu wykazuje bardzo wydajne wiązanie azotu atmosferycznego – średnio 300 kg N/ha rocznie z udziałem współżyjących z roślinami i uczestniczących w symbiotycznym wiązaniu azotu bakteriami Rhizobium. Wczesnowiosenny start roślin oraz wyjątkowo intensywny wzrost (nawet 4 cm dziennie) umożliwia wczesne zebranie I pokosu – nawet w połowie kwietnia. Opóźnienie terminu zbioru, zwłaszcza pierwszego pokosu, prowadzi do szybkiego pogorszenia wartości odżywczej paszy. Świeża pasza z rutwicy wschodniej jest bogata w białko, makro- i mikroelementy, witaminy (zwłaszcza witaminę C) oraz karoten, który znacząco wpływa na poprawę wskaźnika rozrodu oraz posiada właściwości antyoksydacyjne.

Mieszanka kośna MLEKO EKO przeznaczona jest na gleby o odczynie od lekko kwaśnego do zasadowego – im wyższe pH tym dłuższa trwałość mieszanki. Przed siewem nasion zaleca się zastosowanie do gleby w zależności od zasobności od 15 do 25 kg N/ha, czyli startową dawkę azotu. Dodatkowe nawożenie azotem oprócz dawki startowej jest NIEPOTRZEBNE!! Stosowanie tego składnika nawozowego prowadzi do spowolnienia tempa wzrostu całych roślin bobowatych drobnonasiennych i niższych plonów z powodu postępującego obumarcia bakterii brodawek korzeniowych. Skład został opracowany na bazie wczesnych odmian, które umożliwiają wyrównane
i pełnowartościowe zbiory każdego z pokosów. Stworzenie mieszanki na bazie „Schodowego systemu korzeniowego” daje bezpieczeństwo zbioru paszy, nawet w momencie przedłużającej się suszy. Zebrana pasza z mieszanki MLEKO EKO nadaje się zarówno do produkcji kiszonki, siana oraz suszu paszowego.

Trwałość: 5-7 lat

Rodzaj opakowań: worek Sowul Nasiona – 15 kg/j.s

Norma wysiewu: 2 jednostki siewne / hektar (30 kg)

PODOBNE PRODUKTY

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz